ייפוי כוח מתמשך

חלק מהתמחות משרדינו משך השנים הוא ייעוץ וליווי בתחום אפוטרופסות, מאבקי ירושה ו/או צוואה.

במסגרת שירותים אלה אנו נותנים במשרדינו שירותי נוטריון , ייעוץ ועריכת צוואות, ייעוץ בכל הנוגע לחלוקת נכסים במשפחה ושירותי עריכת ייפוי כוח מתמשך.

לאחרונה פונים אלינו לקוחות רבים בשאלות לגבי ייפוי כוח מתמשך ומצאנו לנכון להבהיר נושא זה בקצרה:

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך משפטי, המאפשר לכל אדם בגיר לקבוע בכתב איך ועל ידי מי יטופלו ענייניו הגופניים ו/או הכספיים, אם וכאשר מצבו הרפואי ישתנה לרעה מסיבה כלשהי, באופן שהוא לא יוכל להוסיף לכלכל את ענייניו בעצמו.

חתימה על ייפוי כוח מתמשך מאפשרת לאדם לקחת שליטה על עתידו בנסיבות מצערות מבלי שיאלץ לנהל ענייניו באמצעות בית משפט ומינוי אפוטרופוס, ולמעשה האדם נוטל שליטה על עתידו גם כשהוא יהיה לא כשיר.

ייפוי כוח מתמשך נערך בכתב על ידי עורך דין שהוסמך לכך במיוחד ויכול לעסוק בעניינים אישיים וכלכליים, ענייני רכוש וניהולו, עניינים רפואיים ועוד. מומלץ מאוד בגיל או במצב בריאותי מסוים לחתום על ייפוי כוח מסוג זה ולקחת שליטה על העניינים באופן אישי.

אין ספק שהמושג "משפחה" בעולם המערבי עובר שינוי מהותי ואנו חשים זאת היטב בתחום מאבקי הירושה/צוואה, שם אנו נתקלים בשנים האחרונות במחלוקות רבות בין בני משפחה, אם בהעדר צוואה בכתב המסדירה חלוקת רכוש, אם עקב מחלוקות בין בני המשפחה או בני הזוג ואם עקב סכסוכים בין צאצאים בנוגע לנכסי המשפחה ועוד..

אנו ממליצים לקבל ייעוץ בשלב מוקדם ככל האפשר, לקבל ייעוץ בנוגע לעריכת צוואה הן מבחינה עניינית והן מבחינה מיסויית, להסדיר את הנושא הרכושי עוד בחיים ובידיעת כל בני המשפחה ככל הניתן, לבחון אפשרות לצוואה הדדית ועוד דרכי פעולה שונות בהתאם לנסיבות. כל זאת תוכלו לעשות בהתייעצות עם צוות משרדינו.

בקרוב נשתף אתכם במקרים שונים בהם בהם טפלנו בשנים האחרונות כדי לחדד את הסוגיות העולות לדיון בתחום זה.6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול